دارو گیاهی

خواص خاک شیر

خواص خاک شیر
خواص خاک شیر

خواص خاک شیر

خاک شیر یا خاکشی گیاهی یک یا دو ساله از تیره شب بویان است ؛ این گیاه در دشت و کوه به ویژه  در استان هایی از قبیل لرستان , رشته کوه های البرز و کرمانشاه روییده و ساقه آن بلند و تا حدود یک متر می رسد خاکشیر که تخم این گیاه است ریز و به رنگ قرمز یا قرمز تیره بوده که طعم آن کمی به تلخی می زند از ترکیبات این گیاه می توان به اسید لینولنیک , اسید لینوئیک , اسید پالمتیک , اسید استئاریک اشاره نمود ؛ فواید و خواص خاک شیر بسیار متعدد و فراوان است . مشاوره جوادی بهترین مشاوره ساخت داروهای گیاهی با انواع داروهای کاملا گیاهی در خدمت شماست . جهت مشاوره و ساخت دارو با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با :

  • 6 خواص شگفت انگیز خاک شیر
  • مضرات خاک شیر

مشاوره  درخواست ساخت دارو گیاهی

6خواص شگفت انگیز  خاک شیر

فواید خاک شیر برای ریه و کبد چرب :

از جمله مهم ترین خواص خاک شیر برای ریه می توان به رفع گرفتگی صدا , کاهش خلط سینه و ریه و درمان سرفه های مزمن و ریه اشار نمود .

فواید خاکشیر برای کبد چرب :

.کبد چرب از طریق تجمع چربی و التهاب در کبد به دلیل عادت غذایی نامناسب , کم تحرکی و… به وجود می آید ؛ خاکشیر ادرار آور است و بدین طریق سموم زیادی از بدن دفع می شوند در نتیجه کبد پاکسازی می شود .مصرف آن با آب سرد به صورت ناشتا بدون شکر باعث دفع سموم کبدی می شود .

فواید خاک شیر برای یبوست :

برای درمان یبوست کودکان یک قاشق چ خاکشیر را کوبیده و با آب ولرم مخلوط نموده و به کودک بدهید ؛ برای افراد مسن از ترکیب خاک شیر کوبیده , عسل و آب ولرم استفاده نمایید این ملین کننده طبیعی به افزایش حرکات روده کمک کرده و به درمان یبوست بهبود می بخشد . همچنین مصرف خاکشیر , ترنجبین و شیر خشت موجب رفع یبوست می شود .

قیمت داروی گیاهی ترک اعتیاد

فواید خاکشیر برای اسهال :

خاکشیر به صورت جوشانده نیز خاصیت ضد اسهال دارد .اسهال در فصل گرما بین کودکان شایع است برای رفع این مشکل خاکشیر را بوداده و آن را با ترکیب آب و عسل مخلوط نموده و هر دو ساعت یکبار به بیمار بدهید برای کودکان خردسال نیز از یک قاشق غذاخوری تا یک سوم استکان از این ترکیب استفاده کنید .

فواید خاک شیر برای پوست :

علاوه بر خواص خاک شیر برای یبوست , ریه و کبد چرب برای لک های پوستی , از بین بردن جوش نیز بسیار مفید است ؛ این گیاه علاوه بر پروتئین دارای گلوکز , آهن , پتاسیم , کلسیم و… می باشد که هر کدام نقشی مؤثر در سلامتی بدن دارند , لک ها و جوش های پوستی از زیبایی صورت می کاهد برای رفع این مشکل می توان 2 قاشق غذاخوری خاک شیر را با ترنجبین صاف شده (ترنجبین 5 ساعت در آب خیس شده باشد ) ترکیب کرد و همراه با آب روزانه استفاده نمود پس از 2 یا 3 هفته شاهد پوستی صاف و شفاف خواهید شد برای رفع جوش نیز 2 قاشق غذاخوری خاک شیر را با یک استکان و عرق کاسنی به خوبی مخلوط نموده و به عنوان نوشیدنی استفاده کرد .

دفع سنگ کلیه :

از ترکیب ترنجبین و خاک شیر می توان برای دفع سنگ کلیه استفاده نمود برای این تهیه دارو کافی است 3 قاشق ترنجبین را در یک لیوان آب به مدت 5 ساعت خیساند سپس آن را صاف نموده 2 قاشق غذاخوری خاک شیر اضافه نمایید و روزانه آن را میل کنید .

مضرات خاک شیر

درست است که خواص خاک شیر بسیار فراوان است اما زیاده روی در این گیاه دارویی موجب به خطر افتادن سلامتی فرد می شود در صورت زیاده روی در مصرف آن احتمال ورم یا زخم معده همچنین باعث اسهال می شود , استفاده زیاد در دوران شیر دهی موجب ایجاد دلدرد و نفخ در مادر و نوزاد می گردد ؛ برای کودکان بالاتر از 3 سال استفاده کنید ؛ در صورتی نیز که به بیماری روماتیسم یا آرتروز دچار هستید به دلیل طبع سرد آن کمتر از این گیاه استفاده کنید مصرف این داروی گیاهی در دراز مدت موجب تنبل شدن روده و افزایش یبوست می شود .

درباره خواص پونه بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.